Zhvishet Putin, sfidon motin e acartë dhe zhytet në pishinë (Video)

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka sfiduar motin e acartë duke u zhytur në ujërat e akullta të një pishine në formë kryqi për të festuar Epifaninë.

Televizioni shtetëror rus transmetoi videon, e cila tregon Putinin duke u zhytur në ujë dhe më pas duke zhytur kryqin e tij tre herë teksa termometri shënonte -14 gradë Celsius.

“Presidenti rus po ndjek traditën” -tha Dmitry Peshkov, një zëdhënës i Rusisë.

Kategoritë
BotaLajme