Zlatan Ibrahimovic / Manchester United është gati të bëjë transferimin e katërt këtë verë

Sipas ESPN, Manchester United dëshiron ta rikthej në skuadër Zlatan Ibrahimovicin, duke i ofruar kontratë të re.

Suedezi ishte pjesë e Manchester Unitedit sezonin e kaluar, por bashkëpunimi i tyre ka përfunduar në fund të qershorit, pas përfundimit të kontratës një vjeçare.

Kontrata e re mes Unitedit dhe Ibrës pritet të zyrtarizohet javën që vjen.

Ibra do të jetë zëvendësues i Lukakut./Lajmi.net/

Kategoritë
Sport