Zvicra vs Spanja, rezultati dhe statistikat pas 45 minutave lojë

Është mbyllur pjesa e parë e sfidës me Zvicrës dhe Spanjës.

Pas 45 minutave në stadiumin “Saint Petersburg”, Spanja po fiton me rezultat minimal, 1-0.

Në minutën e tetë, Jordi Alba goditi fuqishëm jashtë zonjës për ta detyruar Zakarian që të devijojë dhe ta dërgojë topin në rrjetën e tij, UEFA e njohu si autogol.

https://tiger.cdnja.co/v/qa/qaLOX.mp4?secure=qZtLlQKVjlM6-vJ9zLasjA&expires=1625250600

Pas golit, Zvicra tentoi të bëjë diçka më shumë në pjesën e parë, por pavarësisht tentimeve, nuk patën sukses që të arrijë deri te goli.

Kategoritë
LajmeSport