Zyrtares së lartë i bie të fikët, ministri i jep ndihmën e parë (Video)

Danimarka është vendi tjetër që sot zyrtarisht ka ndaluar përdorimin Anti-Covid, Astra Zeneca.

Ndërkohë, që derisa bëhej njoftimi lidhur me këtë, drejtueses së agjencisë së ilaçeve të Danimarkës, Tanja Erichsen, i ka rënë të fikët.

Teksa ministri danez po fliste për vaksinën AstraZeneca, zyrtarja humbi ndjenjat duke u shembur në tokë. Ajo u dërgua në spital dhe sipas BBC gjendja e saj është e mirë.

Kategoritë
BotaLajme