12 milionë euro gati, klubi anglez synon transferimin e Muriqit

Mallorca është tërhequr nga blerja e Vedat Muriqit, pas huazimit nga Lazio.

Sulmuesi nga Prizreni është nën kontratë me italianët, por synimi është që të shitet këtë verë.

“Gazzetta dello Sport” shkruan se anglezët e Hull City i janë rikthyer pistës Muriqi dhe janë gati t’i paguajnë 12 milionë eurot që do Lazio.

Kategoritë
Sport