22 mijë e 486 vaksina të administruara në 24 orët e fundit

Përderisa numri i të infektuarve vazhdon të rritet dita-ditës, poashtu edhe ai i vaksinimeve është në të njëjtën linjë.

Vetëm në 24 orët e fundit janë administruar 22 mijë e 486 sosh, duke e dërguar në 234 mijë e 731 numrin e personave që i kanë pranuar të dyja dozat dhe në 431 mijë e 967 të atyre që kanë marrë të paktën njërën dozë.

Kategoritë
LajmeVendi