52-vjeçarja diplomoi në të njëjtën ditë me vajzën e saj, ja sa ‘cool’ është ajo

Është 52-vjeçare dhe jetën e bën mes Kosovës dhe Francës. Shqipe Asllani, si studente vendosi që të dalë jashtë vendit. Për këtë, atë kohë ndikim të madh pati edhe politika e vendit.

Duke qenë se ishte e huaj në vendin francez, padyshim që fillimi ishte i vështirë për të.

Gazetare: Albulena Demaku

Me kalimin e kohës u ambientua dhe ajo sot flet katër gjuhë, mes tyre edhe frëngjisht e anglisht. Madje për këtë të fundit, ka diplomuar së bashku me vajzën e saj. Video në linkun më poshtë.

Kategoritë
LajmeVendi