571 viktima nga COVID-19 për një ditë në SHBA

Numri i viktimave si pasojë e Covid-19 në SHBA është rritur në 614 mijë e 329, prej të cilëve 571 persona kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i infektimeve deri më tani ka shkuar në 35,243,495.

Kalifornia është vendi më i goditur në SHBA, me mbi 3.99 milionë raste të konfirmuara dhe 64.598 viktima.

Në SHBA deri më tani mbi 192,1 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, kurse mbi 165,8 milionë dozën e dytë.

Kategoritë
BotaLajme