Aguero konfirmoi se Messi mund të luajë sërish me të

Kings League ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në mbarë botën falë përfshirjes së ish-lojtarëve si Gerard Pique, Sergio Kun Aguero, Iker Casillas apo transmetuesve të famshëm si Ibai Llanos.

Pavarësisht nëse konkurrojnë apo jo, prania e tyre e thjeshtë në çdo transmetim prodhon shifra rekord.

Kings League është një garë mes 12 skuadrave që integrojnë të famshëm, lojtarë dhe ish-lojtarë. Ndryshimet e tyre novatore në rregullat e futbollit, transmetimet e drejtpërdrejta dhe yjet që shërbenin si presidentë krijuan një ngjarje të madhe. Turmat e tyre ndonjëherë janë më të mëdha se ndeshjet e La Ligës në Spanjë.

Tani që Liga Mbreti po rritet, mund të ketë një surprizë të madhe shumë shpejt. Pas triumfit në Kupën e Botës 2022 në Katar, Lionel Messi mund të jetë gati për të marrë një vendim të veçantë.

Besoni apo jo, dera nuk është e mbyllur. Të paktën kështu pohon një nga miqtë e tij më të mirë, Aguero. Gjatë shumë intervistave rreth Kings League, Aguero tha se gjithçka është e mundur në lidhje me Messin dhe praninë e tij në turne në ekipin Kuni’s Kunisports.

“Natyrisht që nuk është e lehtë. Në fund, gjithçka varet nga situatat dhe rrethanat në të cilat ndodhet. Si do të jetë ai në fund të sezonit. Natyrisht, Leo dhe kushdo ka një derë të hapur për të luajtur në Kunisports. Asnjëherë nuk e dini Do të ishte shumë mirë”, tha ai.

Aguero madje tha se ishte i gatshëm të hiqte dorë nga një vend i një lojtari në listë për të lejuar Messin të luante në Ligën e Mbretërve.

“Duhet të shohim, sepse si lojtar i 12-të, njëri prej nesh do të ishte jashtë. Ai do të luajë padyshim nëse është në formë dhe unë do të shkoj të bëj transmetimet. Unë jam gjithashtu pak i lënduar kështu që ai do të luajë,” tha Aguero.

Kategoritë
Sport