Aksident i çuditshëm në Bosnje, vetura përfundon në banjo të një shtëpie

Një aksident i pazakontë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shiroki Brijeg, Bosnje Hercegovinë kur drejtuesi i veturës goditi murin e një shtëpie dhe depërtoi brenda ndërtesës.

Siç merr vesh jozyrtarisht Jabuka.tv, shoferi nga Posušje, mëngjesin e sotëm rreth orës 5, ka goditur me Audi shtëpinë e një familjeje në rrugën Kardinala Alojzija Stepinca.

Abuzime me shortin e banesave, dëmshpërblimi nga rindërtimi: Më pak sipërfaqe e pa certifikatë pronësie

Nga forca e goditjes mjeti ka rrëzuar një pjesë të murit të jashtëm dhe ka shkaktuar dëme të mëdha materiale në ambientet e brendshme të shtëpisë.

Fatmirësisht nga aksidenti nuk ka mbetur i lënduar asnjë nga personat që udhëtonin, ndërsa shoferi dhe pasagjeri kanë marrë lëndime të lehta.

Në vendin e aksidentit kanë shkuar forcat policore dhe kanë nisur hetimet në lidhje me shkaqet e aksidentit.

Kategoritë
LajmeRajoni