Aksident trafiku në Skenderaj, lëndohen 7 persona

Shtatë persona kanë mbetur të lënduar nga një aksident trafiku që ka ndodhur mes dy veturave në rrugën rajonale Skenderaj – Drenas.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti e ka konfirmuar për Gazetën Express se aksidenti ka ndodhur në fshatin Polac të Skenderajt.

“Aksident trafiku me të lënduar është shkaktuar rreth orës 16:00, në rrugë rajonale Skenderaj-Drenas përkatësisht në segmentin rrugor në fshatin Polac. Në aksident ishin të përfshira dy vetura, si pasojë e aksidentit dhe lëndimeve të pësuara shtatë (7) persona kanë kërkuar tretman mjekësor”, ka thënë Zahiti.

Kategoritë
LajmeVendi