Akuzat për ryshfet që tronditën Parlamentin Evropian, mediat italiane publikojnë pamjet

Akuzat për ryshfet që tronditën Parlamentin Evropian janë në rritje. Mediat italiane publikuan foto të supozuara të bëra në një hotel në Bruksel, duke pretenduar se disa figura të larta mbanin valixhe plot me para.

Mediat evropiane kanë marrë informacione të reja për këtë temë. La Repubblica, një nga gazetat më të lexuara në Itali, ndau pamjet e Antonio Panzerit dhe të dashurit të Kailit, Francesoco Giorgi, duke pretenduar se mbanin valixhe me para. Tutuku Kaili kishte deklaruar se ishte i pafajshëm.

Në pamjet thuhej se përveç Giorgit, në karrocë ishte edhe fëmija 20 muajsh i politikanit grek Kaili.

Mësohet se Panzeri dhe Giorgi kanë hyrë në vend bashkë me valixhe bosh në një hotel të njohur si hoteli më luksoz në Bruksel.

Prokuroria belge deklaroi se valixhet në duar të çiftit janë nxjerrë më pas plot me para.

Kategoritë
BotaLajme