Ambasadori kosovar në Japoni: Humbëm një mik të madh

Ambasadori në Japoni, Sabri Kiçmari, ka shprehur ngushëllimet në emër të popullit të Kosovës pas ekzekutimit të ish-kryeministrit Shinzo Abe.

“Me vdekjen e Abe në një akt shokues të dhunës, Japonia ka humbur një burrështetas të madh dhe Kosova një mik të madh”, është shprehur ai në Twitter.

“Ngushëllime famlijes së Abe, qeverisë dhe popullit të Japonisë”.

Kategoritë
BotaLajme