Ambasadori serb në Poloni u bë yll i rrjeteve sociale për shkak të xhaketës së tij

Ambasadorët duhet të përfaqësojnë vendet e tyre në mënyrën më të mirë të aftësisë së tyre, por ndonjëherë ata nuk e bëjnë këtë në mënyrën më të mirë. Këtë herë ambasadori serb në Poloni Nebojsha Koshutić tërhoqi vëmendjen në rrjetet sociale me xhaketën e tij shumë të ngushtë.

Ambasadori i Serbisë në Poloni, Nebojsha Koshutić, i dorëzoi letrat kredenciale Presidentit të Lituanisë, Gitanas Nauseda, në Vilnius, ku nuk ka ambasadë serbe. Ata diskutuan marrëdhëniet dypalëshe dhe mënyrat për t’i përmirësuar ato, njoftoi ambasada në Poloni.

Mirëpo, sapo fotoja e tyre qarkulloi në rrjetet sociale, ajo u bë objekt shakaje. Të gjithë vëmendjen vodhi xhaketa e Koshutiçit, disa përmasa më e vogël.
“Butoni i parë i Serbisë”, “Diplomacia serbe në një foto” janë vetëm disa nga komentet që ndryshuan rrjetet sociale dhe shumë prej tyre thanë se do të ishte më mirë të mos i kishte mbyllur as xhaketën.

Për të fshehur shijen e diskutueshme të modës së ambasadorit të saj, Ambasada e Serbisë në Poloni e ka “prerë” pjesën e poshtme të fotografisë në llogarinë e saj zyrtare në Twitter.

Kategoritë
LajmeRajoni