Amerika i “bashkon” deputetët e pushtetit dhe opozitës

Disa deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kjo në kuadër të një programi të Departamentit të Shtetit.

Blerta Deliu, deputete e PDK-së e ka postuar edhe një fotografi.

“Përherë falënderuese ndaj shtetit amerikan për angazhimin në mbështetje të ndërtimit dhe zhvillimit të institucioneve demokratike në Kosovë”, ka shkruar ajo në Facebook, të enjten.

Kategoritë
LajmeVendi