Amerikani i shpëtoi vdekjes në sekondën e fundit pasi u ngatërrua në parashutën e tij gjatë stërvitjes me paragliding

Amerikani Kevin Philipp i shpëtoi vdekjes në sekondën e fundit pasi u ngatërrua në parashutën e tij gjatë stërvitjes me paragliding.

“Nuk ka kohë për të vdekur!”, ka shkruar ai në rrjetet sociale pasi ka postuar një video që ka tronditur shumë miq të tij.

Gjatë fluturimit të tij të fundit, Philippa u godit nga një erë e fortë dhe ndërsa ishte në rënie të lirë, ai u përpoq me dëshpërim të vendoste parashutën e sigurisë rreth brezit të tij.
Drama u shpalos pothuajse deri në tokë dhe më pas praktikisht në sekondën e fundit u hap parashuta e sigurisë dhe për fat u shmang një tragjedi.

Kategoritë
BotaLajme