Amrabat thotë se Maroku nuk ka frikë nga Franca dhe Mbappe

Sofyan Amrabat ka parë përpara gjysmëfinalen e Kupës së Botës të ekipit të tij kundër kampionëve në fuqi, Francës.

Mesfushori i Marokut ka luajtur një rol kyç në ecurinë befasuese të ekipit të tij në gjysmëfinalet e Kupës së Botës 2022, por tani përballet me një tjetër provë të vështirë kundër kampionëve në fuqi.

Amrabat ka ndarë mendimet e tij për mundësinë e përballjes me Francën dhe këmbëngul se ekipi i tij nuk ka frikë nga Kylian Mbappe.

“Brenda skuadrës ne kemi shumë besim në mundësitë tona. Ne e respektojmë shumë Francën dhe do të jetë një ndeshje e mirë gjysmëfinale. Shpresojmë të marrim një rezultat të mire”, tha ai për “Marca”.

“Ai [Mbappe] është një lojtar i madh, por nuk ka frikë. Franca ka edhe futbollistë të tjerë shumë të mirë, por ne nuk kemi frikë nga askush. Respekt po. Mbappé është një nga lojtarët më të mirë në botë, por ai ka “të na trembni”.

Ndërkohë ka mbetur edhe pak orë nga nisja e ndeshjes gjysmëfinale Francë – Maroku, ku fituesi i kësaj sfide përballet me Argjentinën në finale.

Kategoritë
LajmeSport