Ancelotti: Modriç duhet ta mbyllë karrierën te Reali, ai është legjenda jonë

LUKA MODRIC ishte një nga temat e konferencës së sotme për shtyp të Carlo Ancelottit. Trajneri i Realit ka paralajmëruar ndeshjen e nesërme në Santiago Bernabeu kundër Valencias dhe është pritur nga një pyetje për të ardhmen e Modriçit te Reali.

Mesa duket Modriç dhe Karim Benzema, të cilët kanë kontratë deri në fund të sezonit, kanë marrë oferta nga Arabia Saudite. Atyre u ofrohen 30 milionë euro në sezon. Çfarë do t’i këshillonte Ancelotti? “Nuk e di… Së pari nuk dua që ata të vijnë për të kërkuar këshilla. Mendimi im është se legjendat e Realit duhet ta përfundojnë karrierën e tyre në Real”, tha Ancelotti.

Pas Kupës së Botës, trajneri italian përdori më pak Modriçin dhe Dani Ceballos mori avantazhin ndaj kapitenit të kombëtares kroate. “Ceballos ka shumë cilësi si Modric. Ai është një futbollist i zgjuar, ka vetëbesim, karakter… Ai mund ta zëvendësojë Modric.”

“Orari është i çmendur, lojtarët e mi janë shumë të lodhur”

Ai u ankua edhe për orarin. “Kjo është çmenduri. Ka një kufi, dhe unë mendoj se ata e kaluan kufirin. Ne na pëlqen të luajmë shumë lojëra, por kjo është shumë dhe ne kemi një problem me lojtarët e lodhur.”

Ai iu referua edhe të shlyerve Mariano, Odriozola, Hazard dhe Vallejo. “Ata nuk po luajnë? Epo, ka një arsye për këtë – të tjerët po luajnë. Unë jam këtu për të sjellë fitore, jo për t’u dhënë lojtarëve minuta.”

Kategoritë
Sport