Andrew Tate e mbështeti Hakimin me një mesazh në Twitter pasi e la ish gruan të patrashëguar

Influencuesi i njohur Andrew Tate shkroi në Twitter për të mbështetur futbollistin maroken, Achraf Hakimi, pasi lojtari i PSG-së i transferoi të gjitha asetet e tij nënës së tij pas divorcit me Hiba Abouk.

Kështu, kjo aktore spanjolle nuk do të marrë asgjë nga pasuria pas divorcit, të cilën e ka kërkuar personalisht pas akuzave për përdhunim nga ish-bashkëshorti i saj tashmë.

Pasi e bëri këtë, ajo shkoi në gjykatë me një kërkesë për të kërkuar gjysmën e pasurisë së futbollistit të famshëm maroken dhe shpejt u zhgënjye kur pa se Hakimi i kishte vënë të gjitha të ardhurat në emër të nënës së tij.

Këtë taksë të tij në rrjetin social Twitter e ka mirëpritur jo më pak se ndikuesi kontrovers Andrew Tate, i cili njihet për pikëpamjet e tij të çuditshme.
“Ti je Top G-ja ime”, ka shkruar ai nën postimin e këtij lajmi. “Top G” është ndryshe një shkurtim popullor me të cilin Tate quhet gjerësisht.

Dy vite më parë, Hakimi ndërroi fanellën e Interit me atë të PSG-së në një transferim prej 71 milionë eurosh.

I martuar me një aktore spanjolle me origjinë libiane, kishte dy djem dhe konsiderohet një besimtar shumë i devotshëm.

Kategoritë
Sport