Anglezët publikuan një rrëfim interesant për një lojtar kroat, babai mafioz i të cilit Daliç ka frikë

Kombëtarja kroate e futbollit do të luajë ndeshjen e 16-të kundër Japonisë nga ora 16:00 dhe Borna Barišić është gjithashtu pjesë e ekipit Vatreni, për të cilin Daily Star angleze pretendon se duhet të luajë sepse babai i tij është mafioz dhe se Zlatko Dalić ndjen presion për këtë.

Pa Borna Sosa në këtë ndeshje mbeti Zlatko Dalić, i cili u largua për shkak të virusit në ndeshjen kundër Japonisë dhe Barišić ishte në formacion.

Para ndeshjes, Daily Star angleze publikoi një artikull të madh për Barishiqin, pra për babanë e tij Stipe Barišić, të cilin ai e quajti një mafioz të frikshëm me pseudonimin Moth.

“Barishiq i ka ndjekur të tre ndeshjet në grup në këtë kampionat nga pankina. Nëse Daliq ndjen presion që ta ketë Barishiqin në lojë në ndeshjet e ardhshme, do të ishte shumë e vështirë ta fajësonte atë. Arsyeja për këtë është babai i Barishiqit, Stipe. që besohet se është një nga bosët kryesorë të klanit mafioz nga Çepin”, shkruan Daily Star dhe vijon:

“Stipe Barišić kujdeset për karrierën e djalit të tij si çdo baba, por ky është një lajm i keq për çdo trajner apo president të klubit ku do të luajë Barišić. ndaloi transferimin e Barishiqit te Dinamo”.

Portali anglez shkruan se Stipe ka tentuar ta likuidojë Mamiqin për shkak të asaj lëvizjeje.

“Babai i Barishiqit ishte i zemëruar për këtë. Pasi kritikoi publikisht administratën e Dinamos për refuzimin e transferimit të djalit të tij, Zdravko Mamiq u qëllua në territorin e Bosnje-Hercegovinës. Ishte një atentat ndaj Mamiqit dhe mediat kroate shkruajtën për këtë.”

Kategoritë
Sport