Argjentinasit hodhën në kosh fanellën e Kroacisë gjatë festës në dhomat e zhveshjes

Argjentina ka mundur mbrëmë Kroacinë në gjysmëfinale të Botërorit të Katarit me rezultat 3:0 dhe pas ndeshjes ka pasur një festë të madhe në dhomat e zhveshjes së skuadrës së Amerikës së Jugut.

Lionel Messi dhe shoqëria festuan hyrjen e tyre të madhe në finale me një këngë, por mediat kroate u tronditën nga një detaj.

Gjegjësisht, gjatë festës, një nga anëtarët e delegacionit argjentinas e ka hedhur fanellën e kombëtares së Kroacisë në koshin e plehrave, shkruan 24sata.hr.

Dhe me të vërtetë, në videon e festës së publikuar nga Paulo Dybala, një nga argjentinasit, me shumë gjasa pjesëtar i skuadrës stërvitore, shihet duke hedhur fanellën e Kroacisë që një nga lojtarët mori në fund të lojës nga kundërshtari. lojtarët në kosh. Por nuk është një kosh plehrash, por një kosh i ndotur rrobash.

Menjëherë ka reaguar mbrojtësi Christian Romero, i cili ka nxjerrë fanellën nga koshi, por kjo lëvizje ka bërë jehonë në vendin tonë fqinj.

Për të kujtuar, Argjentina do të luajë në finalen e së dielës në orën 16:00 kundër skuadrës më të mirë nga dueli midis Francës dhe Marokut (sonte, ora 20:00).

Humbësit e duelit të sonte do të luajnë kundër Kroacisë të shtunën në orën 16:00 në ndeshjen për vendin e tretë në Botëror.

@paulodybala

VAMOS ARGENTINAAAAA 💙💙💙💙#fyp #argentina #worldcup

♬ sonido original – Paulo Dybala

 

@paulodybala

VAMOS ARGENTINAAAAA 💙💙💙💙#fyp #argentina #worldcup

♬ sonido original – Paulo Dybala

Kategoritë
Sport