Ariu hyri deri tek kuzhina në një shtëpi, u qëllua nga pronari i shtëpisë me një pistoletë

Në shtetin amerikan të Kolorados, një ari ka hapur derën e shtëpisë në mes të natës dhe ka hyrë brenda.

Duke dëgjuar zërin e ariut që nisi të përziente ushqimin e qenve, pronari ndërhyri me armën e tij.

Ken Mauldin qëlloi disa herë në ariun që hynte në shtëpi nga dera e përparme. Mauldin tha se gruaja e tij e vuri re arushin dhe u zgjua duke bërtitur.

Mauldin tha në një deklaratë: “Kur shkova te dera e dhomës sime të dhomës, pashë ariun rreth 3 metra larg. Qëllova menjëherë me një pistoletë gjysmë automatike të kalibrit 40”.

Duke shpjeguar se ariu po përpiqej të sulmonte, nikoqiri tha: “Vazhdova të gjuaja sa më shpejt që munda”. tha.

Sipas Independent, Mauldin dhe gruaja e tij, të cilët u ndeshën me ariun, nuk u lënduan. Më vonë, zyrtarët e kafshëve të egra ngarkuan arushin e qëlluar në automjet dhe e larguan atë nga zona.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme