Arrestohet në Britani shqiptari që drejtonte fabrikën e kanabist me vlerë 150 mijë paund

Një 26-vjeçar shqiptar i quajtur Jorgen Bami, ka rënë në prangat e policisë Britanike, pasi akuzohet se drejtonte një fabrikë ku ishte mbjellë kanabis.

Bëhet me dije se Bami i pasi pa policinë u fsheh në ferra jashtë një ndërtese të njohur si Citadel në rrugën Snatchwood.

I pandehuri në fillim është shprehur se ishte viktimë dhe se e kishin kërcënuar që të qëndronte në shtëpinë e “barit” dhe se e kishin kërcënuar me vrasjen e familjarëve që kishte në Shqipëri.

Më vonë provat e celularit rezultoi se Bami quhej “Boss” dhe jepte udhëzime kriminale për të tjerët që bënin këtë pune, raportojnë mediet e huaja.

Bami ishte në krye të tre dhomave ku ishte mbjellë kanabisi. Në ndërtesë u gjetën dhe u sekuestruan 274 bimë të cilat kishin një rendiment potencial me vlerë rreth 150,000 £.

Jorgen Bami u burgos për 27 muaj dhe pas vuajtjes së dënimit do të dëbohet në Shqipëri.

 

Kategoritë
BotaLajme