Audi R8 “fluturon” me 293 km/h, vdes 22-vjeçari (Video)

Një garë, gjithnjë e më e shpejtë, duke arritur 293 kilometra në orë me një Audi R8 përfundoi në tragjedi.

Mbrëmjen e së hënës në Grande Raccordo Anulare në Romë, humbi jetë një 22-vjeçar me origjinë nga Aprilia.

Aksidenti i tmerrshëm u regjistrua me celular nga miku 20-vjeçar i viktimës, i cili udhëtonte me të njëjtën makinë dhe shpëtoi mrekullisht me disa plagë.

Janë imazhe të tmerrshme, të shoqëruara me muzikë rap që tregojnë makinën e cila fluturon mes automjeteve të tjera.

Më pas shoferi humbet kontrollin dhe përfundon i përplasur me një mbrojtëse në rrugë. Gjithçka në video bëhet e zezë.

Kategoritë
BotaLajme