Avioni i Ronaldos u vonua në një aeroport spanjoll, truproja e portugezit bëri një skandal

Siç kemi thënë tashmë, Cristiano kalon pjesën më të madhe të sezonit jashtë sezonit në Spanjë, ai i kaloi ditët e fundit në Menorca një vendpushim elitar.

Disa orë më parë, Ronaldo kishte planifikuar të fluturonte me një avion privat, por në mënyrë të papritur për të gjithë, Cristiano mbeti i bllokuar në aeroport.

Portugezi nuk ka mundur të kalojë nëpër detektorin e metaleve në korridorin VIP. Bëhet e ditur se kur pajisja ka kërcitur, ka ndërhyrë menjëherë një prej truprojave të futbollistit dhe ka bërë një skandal me stafin e aeroportit.

Burri po bënte gjeste të tërbuara dhe kërcënonte. Ai tha se “ishte oficer policie në Portugali” dhe sugjeroi që punonjësit “të thërrasin kë të duan”. Vetëm policia mundi të shuante skandalin e ndezur me yllin.

Raportohet se Cristiano ka qëndruar mënjanë gjatë gjithë kësaj kohe dhe nuk ka ndërhyrë. Gjysmë ore më vonë, futbollisti hipi në aeroplan dhe u largua.

Kategoritë
Sport