Babai i Haaland-it u dëbua nga stadiumi i Realit, ky është versioni i tij i ngjarjeve

Alf-Inge Haaland, babai i lojtarit më të mirë të Manchester City, Erling, u përjashtua nga ndeshja e mbrëmshme kundër Realit në stadiumin Santiago Bernabeu.

Haaland Sr. u hodh nga fusha ceremoniale nga loja në fund të fundit pas golit të barazimit të Kevin De Bruyne për finalen 1:1.

Përpara se rojet e sigurisë ta largonin nga kutia ceremoniale, Haaland bëri me dorë tifozët vendas dhe në mënyrë provokuese u bëri shenjë se nuk i dëgjonte mirë.

Shumë spekuluan se përse ai duhej të largohej nga stadiumi para përfundimit të ndeshjes dhe u përmend gjithashtu se ai ishte nën efektin e alkoolit.

Haaland shkoi në Twitter këtë mëngjes dhe shpjegoi anën e tij të historisë.
Ai pretendon se ka festuar vetëm golin e De Bruyne, por kjo ka mjaftuar për ta nxjerrë jashtë tribunës.

“OK. Real Madridi nuk ishte i lumtur që festuam golin e De Bruyne. Përveç kësaj, ne duhej të largoheshim sepse tifozët e Realit nuk ishin të lumtur që ishte 1:1”, ka shkruar Haaland.

Kategoritë
Sport