Basketbollisti i Barcelonës u bë hit pasi humbi dhëmbët në mënyrë të pazakontë

Basketbollistet e Real Madridit kaluan në finalen e katërt të Euroligës pasi mposhtën Barcelonën me rezultat 78:66 në Kaunas, ndërsa përplasja mes rivalëve spanjollë u shënua edhe nga një rënie e rëndë e Rokas Jokubaitis të Barcelonës, i cili mbeti pa dhëmb.

Një skenë e pazakontë ndodhi në çerekun e dytë kur lituanez humbi ekuilibrin me një depërtim dhe goditi fort fytyrën në dysheme, gjë që rezultoi në thyerjen e dy dhëmbëve të përparmë.

Më pas, kamerat e zmadhuan atë në një moment të pankinës së lojtarëve rezervë, ku me një buzëqeshje të gjerë dallohej qartë se ai kishte mbetur pa dy dhëmbë dhe video siç pritej u bë hit në rrjetet sociale. .

Pavarësisht gjithçkaje, Jokubaitis vazhdoi të luante, por edhe kjo nuk i mjaftoi Barçës për të shmangur humbjen ndaj rivalit të zemëruar.

Kështu, Barcelona dhe Monaco do të luftojnë për vendin e tretë të dielën (16:00) në preludin e finales së madhe, në të cilën Real Madrid dhe Olympiacos do të përballen për kupën e fituesit nga ora 19:00.

Kategoritë
Sport