BE: Marrëveshja e Asociacionit s’është anuluar asnjëherë, u takon Kosovës dhe Serbisë të përcaktojnë ritmin e negociatave

Çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe është kthyer sërish në diskutim.

E gjithë kjo për shkak të një deklarate të dhënë nga raportuesja e Bashkimit Evropian për Kosovën, Viola Von Cramon.

Kategoritë
LajmeVendi