Beckham ka një “biznes” të ri: Gjithçka nisi si hobi, dhe tani ka treguar frytet e para

Ish-futbollisti anglez, David Beckham, ka habitur ndjekësit e tij në rrjetet sociale kur u mburr me nxjerrjen e tij të parë të mjaltit.

Ai ka postuar një video në Instagram për të treguar frytet e punës së tij si bletërritës.

https://www.instagram.com/p/Cfe-0waolKr/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c01ddfe9-1cfe-40b8-840e-b0bf9201eb84

“Kush e dinte që unë do të isha kaq i emocionuar për nxjerrjen time të parë të mjaltit. Gjithçka filloi kur Cruzie (djali i tij op.a.) dhe unë ngritëm kosheren tonë të parë tre vjet më parë gjatë karantinës. Ne jemi shumë të emocionuar dhe kjo është kaq e shijshme. Bletët e mia kanë prodhuar fruta”, ka thënë Beckham në një mesazh të postuar në profilin e tij në Instagram.

Në publikim u tregua se si pronari i Inter Miami mbledh mjaltë në enë qelqi dhe Beckham filloi të blejë si hobi. Në muajt e parë të pandemisë, i izoluar në një nga fermat e tij në Britaninë e Madhe, ai u përpoq me bletari.
Pas nxjerrjes së mjaltit për herë të parë, ëndrra e Beckham për të krijuar markën e tij të mjaltit nuk duket aq e largët.

Kategoritë
FunTë ndryshme