Beckham zbuloi se ka një problem shëndetësor që prek miliona njerëz: Sytë e mi janë plot me lot

Futbollisti legjendar anglez, David Beckham, 47 vjeç, ka treguar për fansat se ka një problem shëndetësor për shkak të një alergjie ndaj polenit.

Qindra miliona njerëz në mbarë botën kanë një problem me një reaksion alergjik ndaj kontaktit me polenin, veçanërisht kur ai bie në kontakt me gojën, hundën, sytë dhe fytin. Ky pluhur bimor sjell probleme të mëdha në mbarë botën çdo verë.

Beckham nuk dihej se kishte probleme alergjike derisa ai postoi në rrjetet sociale.

Becks i njohur ka dalë për një shëtitje me qentë e tij dje dhe ka shpërndarë foto të peizazheve të bukura në Instagram. Fakti që ai është alergjik ndaj polenit ka habitur fansat.

“Kam patur ethet e polenit sot. Sytë e mi janë plot me lot”, tha Beckham në Instagram.

Meqë ra fjala, alergjia ndaj polenit regjistrohet në një në pesë persona dhe është një nga problemet më të zakonshme. Mund të ndodhë në çdo moshë.

Kategoritë
Sport