Berlusconi u premtoi lojtarëve të Monzas “një autobus me prostituta”, ai është nën presion pas prishjes së Juventusit

Presidenti i Monzas, Silvio Berlusconi, me shaka thotë se tashmë ka marrë 100 telefonata në të cilat i është kërkuar të mbajë premtimin se do t’u sigurojë lojtarëve të këtij klubi një autobus me prostituta nëse fiton Juventusi, Milani apo ndonjë klub tjetër.

Të dielën, Monza mundi Juventusin me rezultat 2:0 jashtë shtëpisë dhe pasi fitoi tre pikë ndaj kësaj skuadre, deklarata e tij e dhjetorit, kur u premtoi lojtarëve të tij një festë stimuluese, u bë menjëherë e rëndësishme në rrjetet sociale.

“U dhashë lojtarëve motivim shtesë duke u thënë se nëse festojmë kundër Milanit, Juventusit apo një prej klubeve më të mëdha, do të dërgoj një autobus plot me prostituta në dhomat e zhveshjes”, tha Berlusconi më pas, duke i bërë të gjithë të pranishmit të qeshin.

Lidhur me këtë, menjëherë pas fitores ndaj Juventusit, gazetarët nga Italia kanë telefonuar njeriun e parë të Monzas dhe e kanë pyetur edhe një herë nëse do ta mbajë premtimin.

“Unë kam marrë tashmë 100 telefonata duke më kërkuar të mbaj premtimin tim”, tha Berlusconi për La Repubblica.

Po ashtu me këtë temë është “marrë” edhe shërbimi PR i Monzës, ndaj pas fitores ndaj Juventusit kanë publikuar një foto simptomatike në rrjetet sociale.

Me fitoren e djeshme, Monza kaloi Juventusin dhe tani ka 25 pikë, ndërsa në turin tjetër pret Sampdorian.

 

Kategoritë
Sport