Biden e bën sërish, rrëzohet teksa ngjit shkallët e avionit

Presidenti Joe Biden u pengua në shkallët e Air Force One ndërsa po hipte në avionin presidencial në bazën ajrore Andreës për të fluturuar në Kaliforni.

Biden, 79 vjeç, u ndal për një kohë të shkurtër dhe uli dorën për të rifituar ekuilibrin e tij ndërsa po ngjitej në shkallët e aeroplanit.

Incidenti është i fundit në një varg rrëshqitjesh në shkallët për komandantin e përgjithshëm, i cili bëri të njëjtën gjë vetëm muajin e kaluar rrugës për në Illinois.

Kategoritë
BotaLajme