Biden ia prek prapanicën Zelenskyt , fotoja bëhet virale në internet (FOTO)

Fotoja mes Vladimir Zelensky dhe Joe Biden, i cili bëri vizitën e parë të huaj në SHBA pas 24 shkurtit, u bë virale në shtypin ndërkombëtar.

Presidenti i Ukrainës, Vladimir Zelensky, i cili bëri vizitën e tij të parë jashtë vendit që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, erdhi në Uashington, kryeqyteti i SHBA-së, për të zhvilluar bisedime.

Zelensky hyri në Shtëpinë e Bardhë me një kostum kaki me stemën ukrainase, të cilën e mbante gjatë gjithë luftës.

Udhëheqësi ukrainas u prit në Shtëpinë e Bardhë nga presidenti amerikan Joe Biden dhe bashkëshortja e tij Jill Biden.

Një foto e postuar në momentin e takimit  u bë axhenda e shtypit ndërkombëtar ku shihet se Biden ia prek prapanicën e Zelenskyt

Kategoritë
BotaLajme