Biznesmeni i Katarit për Ivana Knoll: Nuk e filmuan sepse u pëlqente, por duan ta raportojnë

Një foto e sheikëve duke fotografuar Ivana Knoll me celularët e tyre është shpërndarë në rrjetet sociale. Të gjithë vunë re buzëqeshjen e kënaqur të burrit që zgjati për celularin e tij. Megjithatë, një shpjegim pak më ndryshe për këtë lëvizje është postuar në Twitter.

Biznesmeni i njohur nga Katari, Mohammed Hassan Al Jefairi, beson se burri në tribuna e bëri foton e Knoll-it sepse nuk i pëlqente ajo që kishte veshur.

“FYI ata nuk e bënë foton sepse u pëlqeu, por sepse nuk u pëlqeu mënyra e veshjes së saj, gjë që është e papranueshme për kulturën tonë. Çdo banor vendas mund t’jua thotë këtë. Ndoshta duan ta raportojnë atë.” ai shkroi.

Një numër i madh i ndjekësve të tij u pajtuan me të, por disa prej tyre e mbrojtën Ivanin dhe shkruan se nga shprehjet në fytyrën e tyre mund të vërehej se Knoll nuk i shqetësonte fare.

Tifozëtarja më e njohur kroate Ivana Knoll po tërheq vëmendjen këto ditë në tribunat e stadiumit në Doha. Tifozja e Vatrenit i kalon ditët në Katar për të përkrahur kombëtaren kroate dhe në një kohë të shkurtër ajo u bë aq e njohur sa u shkrua edhe në mediat botërore.

Fjala vjen, Ivana është një nga tifozët më tërheqës të futbollit sot, dhe britanikja The Sun, ajo amerikane New York Post dhe ajo Austriake Heute janë vetëm disa nga mediat botërore që kanë shkruar një artikull për paraqitjen e Ivanës në kampionat.

Kategoritë
Sport