Boksieri humbi jetën si pasojë e goditjeve që mori, ishte vetëm 25 vjeç

Pesha e lehtë Luis Quinones vdiq mbrëmë, pesë ditë pasi u shtrua në spital pas një humbjeje me nokaut nga Jose Munoz në Coliseo Elis Chegwin në Barranquilla, Kolumbi. Ai ishte 25 vjeç.

Vëllai i Quinones, Leonardo Quinones konfirmoi vdekjen e tij në Facebook.

“Ti doli përpara nesh vëllai im i dashur, tani je me babanë tënd qiellor, të cilin e adhuroje dhe i shërbeve, të dua vëllai im Luis Quinones, gjithmonë dhe përgjithmonë në zemrat tona”, ka shkruar Leonardo Quinones.

Dhe promotori i meçit Cuadrilatero Boxing është bërë i ditur në rrjetet sociale.
“Cuadrilatero Boxing është thellësisht i pikëlluar nga vdekja e Luis Quinones, një qenie njerëzore e jashtëzakonshme dhe e disiplinuar që gjithmonë ka treguar përkushtimin më të madh ndaj këtij sporti. Luis ishte i apasionuar pas boksit, aq sa u largua nga vendlindja e tij Barrancabermeja për të vazhduar karrierën e tij në Barranquilla dhe bëhu një atlet kombëtar. Idhulli i tij ishte Julio Cesar Chavez”, studiuan ata.

Quinones u shpall i vdekur truri dje, por ishte ende në një ventilator derisa vdekja e tij u njoftua në mesnatë.

Kategoritë
Sport