Borell ia thotë në sy Ramës: Harrojini “pasaportat e arta”!

Shëfi i diplomacisë evropiane Joseph Borell nga Tirana ia kishte një mesazh të qartë për kryeministrin Edi Rama.

Në konferencën e përbashkët me këtë të fundit, Borell deklaroi se nisma për pasaportat e arta nuk duhet të miratohet.

“Shqipëria duhet të vijojë me reformat e saj të gjithanshme.

Dhe skema e pasaportave të arta nuk duhet të miratohet”, theksoi Borell.

Kategoritë
LajmeRajoni