Bota në krizë, presidentin Putin dhe zyrtarët e tij i zë gjumi në konferencë

Presidenti rus Vladimir Putin duket se është mjaft i lodhur kohët e fundit, pasi e zuri gjumi gjatë një takimi.

Videoja tregon liderin rus, 69-vjeç, duke fjetur gjatë një takimi të këshillit shtetëror për zhvillimin e turizmit në Rusi.

Kjo vjen pas pretendimeve se Putini ishte “ankuar te mjekët për lodhjen” gjatë udhëtimit në lindje të Rusisë, ku mori pjesë në lojërat kryesore të luftës në Vostok.

Pamjet nga takimi i këshillit shtetëror tregojnë gjithashtu edhe zyrtarë të tjerë të Putin duke u përpjekur të mbajnë sytë hapur teksa dëgjonin fjalimet.

Kategoritë
BotaLajme