Brooklyn Beckham pranoi një sfidë të rrezikshme dhe shpërtheu në lot para kamerave

Brooklyn Beckham ka postuar një video në profilin e tij në Instagram në të cilën ka provuar një sfidë të rrezikshme që po përhapet në rrjetet sociale.

Kuzhinieri i ri postoi një video të tij duke ngrënë Paqui Tortilla Chips, e cila përbëhet nga erëza jashtëzakonisht të nxehta. Qëllimi i sfidës është të marrësh një copë patate të skuqura dhe të zgjasë sa më gjatë që të jetë e mundur para se të pish ose hani diçka.

https://www.instagram.com/reel/CjywrSxpvr2/?utm_source=ig_embed&ig_rid=bc3cb1b8-6ede-4e84-ad4e-6c97019cf6e3

Ndërsa po hante patatet e skuqura, lotët filluan t’i rridhnin shpejt në fytyrë, sepse kjo meze e lehtë është e kalitur me farat e specit më djegës në botë.
Pas kësaj piu një gotë qumësht.

Videoja bëri shumë njerëz të qeshin, por një ndjekës paralajmëroi për rreziqet e kësaj sfide.

“Mos i hani këto patate të skuqura!! Unë kam pasur shtatë fëmijë në urgjencë për shkak të këtyre patatinave. Për këtë ka edhe një paralajmërim zyrtar nga mjeku, nuk duhet të promovohet akoma”, tha me ashpërsi një ndjekës.

Kategoritë
Të ndryshme