Burak Özçivit dhuroi të ardhurat e tij nga Katari për viktimat e tërmetit

Në përpjekje për të shëruar plagët e dy tërmeteve të mëdha që ndodhën në Kahramanmaraş, Turqia u bë një zemër për viktimat e tërmetit.

Një nga emrat e njohur që mori pjesë në fushatat e ndihmave të organizuara për zonën e fatkeqësisë ishte Burak Özçivit me gruan e tij Fahriye Evcen.

Burak Özçivit, një nga personazhet e famshëm që është një zemër për zonën e fatkeqësisë, mori pjesë në një organizatë në Katar një ditë më parë. Mësohet se aktori i njohur i ka dhuruar të gjitha të ardhurat nga ftesa për viktimat e tërmetit.

Aktorja, e cila mori pjesë në programin “Zemra e vetme e Turqisë” të transmetuar të mërkurën, më 15 shkurt, së bashku me bashkëshortin e saj Fahriye Evcen, bënë një transmetim live në YouTube për viktimat e tërmetit dhe mblodhi donacione.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme