Çavusoglu dhe Szijarto diskutojnë zhvillimet e fundit në Ukrainë

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavusoglu zhvilloi një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm dhe të Tregtisë së Jashtme të Hungarisë, Peter Szijyarto.

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavusoglu zhvilloi një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm dhe të Tregtisë së Jashtme të Hungarisë, Peter Szijyarto.

Sipas deklaratës së bërë nga Ministria e Jashtme gjatë bisedës së Çavusoglus me Szijarto u fol për zhvillimet e fundit në Ukrainë.

Kujtojmë se trupat ruse më 24 shkurt filluan një sulm gjithëpërfshirës ndaj Ukrainës.

Kategoritë
BotaLajme