Çfarë janë të gatshme të bëjnë femrat për bukurinë: Si duket trajtimi për të marrë sytë “mace”

Shumë gra janë të gatshme të bëjnë shumë dhe madje t’i nënshtrohen trajtimeve të dhimbshme për bukurinë. Një klip u publikua në TikTok që tregon se si duket trajtimi për sytë e “maces”.

Mjeku Jing Wang nga Contour Clinis në Angli shtrëngoi zonën e syve të pacientit për t’i ngjajtur modeles Bella Hadid. U tha se ky nuk është një operacion klasik. Kjo duhet të jetë një mënyrë më pak e komplikuar për të arritur pamjen “perfekte”.

@contourclinics

Non-Surgical Fox Eye Thread Lift by Dr Jing 💉 #fyp #foryou #foryoupage #aesthetics #foxeye #foxeyes #foxeyethreadlift #foxeyethreads #foxeyetrend #bellahadid #bellahadidmakeup #bellahadidstyle #foxeyetutorial #cosmetics

♬ miss bella hadid – gabby ✿

Siç pritej, regjistrimi shkaktoi reagime të shumta. “Nuk mund ta besoj që njerëzit e bëjnë këtë”, “Kjo fjalë për fjalë dukej si një procedurë kirurgjikale, vetëm jo invazive”, “Pse duhet ta bëj këtë? Vajza, përqafoni veçantinë tuaj”, janë disa nga komentet.

Meqë ra fjala, Bella, të cilës shumë e shikojnë, ka thënë vazhdimisht se nëna e saj, Yolanda, e ka bindur të bënte një ndërhyrje në hundë kur ishte vetëm 14 vjeç.

“Do të doja të kisha mbajtur formën e hundës që kishin paraardhësit e mi. Mendoj se do të më pëlqente ndërkohë”, tha ajo për Vogue. Megjithatë, ajo mohoi t’i shtrëngonte sytë.

Kategoritë
Të ndryshme