Çfarë ngjarjesh parashikuan Simpsons për vitin 2021?

Shikuesit besnikë të serialit të animuar “The Simpsons” janë të bindur se gjithçka që do të shfaqet së shpejti do të ndodhë në jetën reale. Kjo është një listë e ngjarjeve në 2021 që Simpsons dyshohet se ka parashikuar

Deri më tani janë transmetuar 32 sezone dhe shumë besojnë se krijuesit e serialit “paralajmëruan” njerëzit paraprakisht për ngjarje të rëndësishme: nga 11 shtatori deri në pandeminë e koronavirusit. Sigurisht, ky vit nuk ishte përjashtim. Shihni çfarë u bë realitet.

Fluturimi hapësinor i miliarderit britanik Richard Branson

Fansat kanë vënë re se në episodin e vitit 2014 të “Luftës së Artit”, Branson u shfaq duke qëndruar pezull në anijen e tij kozmike me një buzëqeshje në fytyrë. Dhe në të vërtetë, Branson fluturoi në hapësirë ​​më 11 korrik të këtij viti.

“Si mund të parashikojnë Simpsons fjalë për fjalë gjithçka?” pyeti një përdorues i Twitter, duke postuar foto të Bransonit që janë pothuajse identike.

Senatori i Teksasit Ted Cruise shkoi me pushime në Meksikë mes kaosit që mbretëroi në shtet

Në episodin “Marge In Chains”, i cili u transmetua në vitin 1993, kryebashkiaku i Springfield Joe Quimby mbajti një konferencë për të paralajmëruar qytetarët për rrezikun e një pandemie që shkatërron qytetin. Megjithatë, konferenca u shty pasi u zbulua se Quimby në të vërtetë po qëndronte në një plazh të Karaibeve.

Përdoruesit e mediave sociale shpejt e krahasuan këtë episod me pushimet e Ted Cruise. Ai shkoi në Kankun me familjen në shkurt, ndërsa banorët e Teksasit mbetën pa energji elektrike për shkak të një stuhie bore. Si pasojë e kushteve katastrofike të motit kanë humbur jetën 210 persona.

Nënkryetari i Parë i Shteteve të Bashkuara

Në episodin e vitit 2000 “Bart to the Future”, Lisa Simpson u bë presidentja e parë e Shteteve të Bashkuara. Për kujtesë, Kamala Harris u bë Zëvendës Presidente e Shteteve të Bashkuara në janar. Edhe pse pozicioni politik nuk është i njëjtë, ata të dy ishin veshur pothuajse njësoj dhe mbanin të njëjtat bizhuteri.

Sulmi në Capitol Hill

Në janar, një turmë mbështetësish të Trump organizuan një sulm në Capitol Hill përpara konfirmimit të fitores së Joe Biden në zgjedhjet presidenciale.

Episodi i vitit 1996 i “Dita kur dhuna vdiq” tregon politikanin duke mbajtur një amendament të Kushtetutës që lejon oficerët e policisë të rrahin “friktë liberalë”.

Kategoritë
BotaLajme