Çfarë po konsumon Gjokoviç nga shishja misterioze?

Dje Novak Gjokovic mposhti Jannik Sinner dhe kaloi në gjysmëfinale të Wimbledon dhe një detaj nga ndeshja shkaktoi një ortek komentesh në internet.

Kolumnisti britanik i The Spectator Damian Reilly postoi në Twitter një video të Gjokoviçit duke marrë një shishe të bardhë gjatë një prej pushimeve dhe, pasi e pyeti disa herë trajnerin e tij nëse do ta përdorte menjëherë apo më vonë, vendos të konsumojë përmbajtjen e saj.

Reilly shkroi se do të donte të dinte se çfarë kishte në shishen misterioze dhe se ishte i sigurt se nuk ishte e lëngshme dhe nuk iu desh shumë kohë për të marrë komente të shumta.

Kështu disa pretenduan se ishte ilaçi i astmës salbutamol, të tjerë se ai kishte marrë një xhel që rrit energjinë, dhe kishte edhe nga ata që pohonin me shaka se ai pinte raki, mori pijen “magjike” që Dushko Dugouško i dha Michael Jordan në “Hapësirë”. Jam”…

Megjithatë, vëmendje të veçantë kanë tërhequr komentet në të cilat “pretendohet” se shishja përmbante ajër nga “piramidat” në Visoko.
Kujtojmë se Gjokoviç humbi me rezultat 5:7, 2:6 dhe më pas tri setet e radhës i fitoi në favor të tij me rezultatin 6:3, 6:2, 6:2 dhe caktoi një duel gjysmëfinal me Cameron. Norrie.

Kategoritë
Sport