Çifti volejbollist nga Turqia janë gjetur të vdekur nën rrënojat e tërmetit

Vazhdojnë të vijojnë lajmet tragjike nga Turqia, ndërsa në të fundit është bërë e ditur se nga tërmeti kanë vdekur edhe çifti i martuar i volejbollit Cakir – Volejbollistja Merinos Betul Coban dhe bashkëshorti i saj Bedrettin.

Ata u gjetën të vdekur në rrënojat e pasojave të një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 7.8 të shkallës Rihter që goditi Kahramanmaras.

“Dhimbja jonë është e madhe. Me pikëllim të thellë morëm vesh për ndarjen nga jeta të Betul Coban Cakir, e cila filloi në shkollën tonë dhe për vite me radhë përfaqësoi klubin tonë në mënyrën më të mirë, dhe bashkëshortin e saj Bedrettina Cakir, gjithashtu volejbolliste. Ne i uroj mëshirën e Zotit atletit dhe bashkëshortit tonë, qielli qoftë i yti”, thuhet në një postim të Merinos për të cilën ka luajtur.

Betul ishte 27 vjeç dhe burri i saj 29. Nga rruga, Bedrettin dikur luante në Halkbank.

Kujtojmë se tërmetet kanë goditur Turqinë mëngjesin e djeshëm dhe mes viktimave të shumta janë edhe shumë persona nga bota e sportit.

Kështu po kërkohet portieri i Malatysport, Ahmet Eyup dhe drejtori sportiv i atij klubi, ndërsa llogaritet se deri më tani kanë vdekur rreth 5 mijë persona.

Kategoritë
Sport