Courtois shpallet portieri më i mirë

Portieri i Real Madridit, Thibaut Courtois, është shpallur portieri më i mirë nga France Football duke e fituar kështu Yashin Trophy.

Courtois shijoi një stinor të paharrueshëm me Real Madridin duke arritur ta fitojë me ta kampionatin spanjoll dhe Ligën e Kampionëe.

Belgu do të mbahet mend sidomos për performancën heroike në finalen e Ligës së Kampionëve të cilën Mbretërit e fituan 1:0.

Kategoritë
Sport