Cramon mirëpret vendimin për Pantiqin, kërkon heqje të menjëhershme të barrikadave

Raportuesja për Kosovën, Viola von Cramon, ka mirëpritur vendimin e gjykatës për dërgimin e ish-policit Dejan Pantiq në arrest shtëpiak.

Von Cramon përmes një postimi në Twitter, ka thënë se kjo duhet të çojë në heqje të menjëhershme të barrikadave në veri.

“E mirëpres me ngrohtësi vendimin e gjykatës për dërgimin e Dejan Pantiqit, polic të Kosovës, në arrest shtëpiak. Kjo duhet të çojë në heqjen e menjëhershme të barrikadave në veri të Kosovës dhe depërshkallëzim të plotë. Mbështetje e plotë për EULEX-in dhe KFOR-in për mbikëqyrjen e tyre”, ka shkruar Cramon në Twitter.

Kategoritë
BotaLajme