Cristiano Ronaldo feston ditëlindjen e djalit të tij në Majorca.

Cristiano Ronaldo dha një paraqitje të shkurtër të jetës së tij familjare teksa festoi ditëlindjen e 12-të të djalit të tij në Majorca të dielën.

Legjenda e futbollit, 37 vjeç, bëri një pushim të rrallë nga stërvitjet për të ndarë një homazhe prekëse për djalin e tij Cristiano Jr. në ditëlindjen e tij.

Djali më i madh i Ronaldos pozoi përpara një torte të madhe me temë sportive, e cila kishte modelin e gjashtëkëndëshave të bardhë në stilin e futbollit dhe një këmishë të kuqe futbolli me numrin shtatë për të përfaqësuar vendin e babait të tij në ekipin kombëtar të futbollit të Portugalisë.

Në fotot e shpërndara në faqen e Instagramit të të dashurës së Cristiano-s, Georgina Rodríguez, Jr mund të shihej duke buzëqeshur ndërsa konfeti ari binin mbi të ndërsa ai qëndronte pranë tortës së tij me tullumbace jeshile pas tij.

Georgina, 28 vjeç, ndau një tjetër foto të Cristianos me djalin e tij teksa ata pozonin me fëmijët e tjerë.

Sulmuesi qëndronte përkrah binjakëve Eva dhe Mateo, pesë vjeç, të cilët lindën nëpërmjet një surrogate përpara se Ronaldo të takonte partneren e tanishme Georgina.

Djali më i madh i Ronaldos lindi në Shtetet e Bashkuara në vitin 2010, por u kthye menjëherë në Madrid për t’u rritur në Spanjë. Identiteti i nënës së tij nuk dihet.

Familja u pa duke shijuar një vakt ditëlindjeje jashtë duke shijuar motin e ngrohtë në një tavolinë të gjatë ku u bashkuan miqtë e Jr.

Aktualisht djali i ditëlindjes është një dritë shkëlqyese në akademinë e Manchester United, duke rikrijuar partneritetin e babait të tij me djalin e Wayne Rooney, Kai.

Cristiano ndau një përditësim në rrjetet sociale menjëherë pasi vajza e tyre bëri udhëtimin e kthimit nga spitali pas lindjes së saj.

Duke postuar një foto për 430 milionë ndjekësit e tij, Ronaldo ka përqafuar vajzën e tij ndërsa shoqërohet nga partnerja spanjolle Georgina dhe katër fëmijët e tyre.

Në mbishkrimin e postimit, ai shkroi: ‘Shtëpi e ëmbël shtëpi. Gio dhe vajza jonë më në fund janë bashkë me ne. Duam t’i falënderojmë të gjithë për fjalët dhe gjestet e mira.

Kategoritë
Shëndetësi