Cristiano Ronaldo tregon sekretin e karrierës së gjatë dhe të suksesshme

Cristiano Ronaldo sot është 36-vjeç dhe ndodhet në një formë fizike të shkëlqyer.

Ylli portugez sot e kësaj dite është vendimtar me performancën e tij në fushën e lojës pasi mosha që ka nuk bën dallim në fushën e lojës.

Ronaldo njihet shumë botërisht si një lojtar që punon fortë dhe arrin sukseset me vullnet dhe punë. Ka ende shpejtësinë, kërcimin dhe goditjen e para 10 viteve.

Ai ende nuk ka thënë ndonjëherë se kur ka ndërmend të pensionohet. Ditën kur mori çmimin si golashënuesi më i mirë i historisë, tha se do të luante ende për të paktën 4-5 vite minimalisht.

Ditën e djeshme në Dubai kur tërhoqi çmimin e tij personal, tregoi sekretin e këtij suksesi.

“Që të kesh një karrierë të gjatë dhe të suksesshme duhet të punosh fort, të ushqehesh mirë, të konsumosh shumë ujë, të flesh mirë, të stërvitesh  dhe të dëgjosh këshillat e babait”, kështu  u shpreh Cristiano Ronaldo.

Kategoritë
Sport