Daçiq: Amerika dhe Brukseli s’po e detyrojnë Kurtin për Asociacionin

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka thënë se Bashkimi Evropian me nënshkrimin e Marrëveshjes së Brukselit është garantues që do të formohet Asociacioni i Komunave Serbe.

Daçiq ka thënë se tani po tentohet të rihapet kjo temë tashmë e mbyllur, të cilën siç ka thënë “Prishtina e pranon me ngurrim”.

Kategoritë
LajmeRajoni