Dasma e veçantë, ushtarët ukrainas kurorëzojnë dashurinë e tyre në front

E gjitha në të bardha por me xhaketën e saj në kamuflazh…

Dasma direkt pas vijës së parë në Cherson në Ukrainën jugore. Një ushtare ukrainase dhe kolegu i saj shkëmbyen betime në një pyll.

Evgeniya Emerald dhe burri i saj aktual Evgeniy Stypaniuk u martuan nga një gjeneral më 14 tetor, në festën e Mbrojtësve të Ukrainës.

“Nuk mund ta imagjinoja një dasmë më perfekte”, shkruan nusja në llogarinë e saj në Instagram .

“Është një ditë e veçantë. Dua të përgëzoj të gjithë mbrojtëset dhe mbrojtësit. Lavdi heronjve!”

Të dy ranë në dashuri pak pas fillimit të luftës më 24 shkurt, u fejuan në gusht dhe tani janë martuar.

Evgeniya ka një vajzë dhe ishte argjendare përpara se të pushtoheshin nga rusët.

“Kur filloi lufta, ajo u bë snajperiste”, thotë Vlada Liberov, e cila bëri fotot e dasmës së çiftit, në BILD.

“Nofka e saj në ushtri është Joan of Arc.”

Ndërsa ata u martuan në front, a do të kenë të paktën një muaj mjalti?

Fotografja: “Jo, të dy vazhdojnë të luftojnë.”

Por ata ende donin të martoheshin, për një arsye të thjeshtë, siç shkruan nusja në Instagram:

“Ne e dimë që çdo ditë mund të jetë e fundit dhe nuk duam ta shtyjmë jetën”, thotë ajo.

Një dashuri e shpejtë që tani ka rezultuar në një lidhje për përjetësinë. Ajo nuk u mbyll vetëm në një festë kombëtare në Ukrainë, është edhe ditëlindja e burrit.

“Tani ai definitivisht nuk do ta harrojë kurrë datën e tij të martesës”, vazhdon të komentojë Evgeniya në llogarinë e saj në Instagram.

Dhe këtë nuk duhet ta bëjë, e as gruan nuk duhet ta tradhtojë kurrë, sepse Evgeniya është snajperiste.

Ai as nuk do ta dëgjonte hakmarrjen e saj…

Kategoritë
BotaLajme